Často kladené dotazy | islim.cz

Často kladené dotazy


Není to kosmická strava?

Většina iSlim jídel je v práškovém provedení, které je nutné smíchat s vodou prostřednictvím šejkru. Velkou výhodou je, že jídlo na celý den se vám vejde do kabelky nebo pracovní brašny.
Vybírat můžete z řady studených a teplých nápojů, pudinků, jogurtů, polévek či omelet, ale můžete si vychutnat také pizzu. Ne všechny produkty jsou v práškové formě. Můžete volit z mnoha druhů proteinových tyčinek s minimálním množstvím sacharidů, speciálních těstovin nebo dalších pochoutek, které dietu doplňují.
K tomu všemu budete dle vašeho plánu jíst maso, ryby, šunku, vybrané druhy sýrů, mořských plodů a hlavně velké množství povolené zeleniny, kterou si můžete libovolně upravovat – grilovat, restovat, vařit, dusit nebo ji syrovou.

Mohu užívat vaši dietu? Pro koho je určená?

Dieta iSlim je určena pro všechny, kteří mají nadmíru podkožního i nebezpečného viscerálního tuku, chtějí zhubnout tukové zásoby a neztratit svalovou hmotu. Tuto dietu mohou, ale nemusí, kombinovat se cvičením.

Jaké jsou kontraindikace iSlim diety?

Vážná onemocnění, vážný srdeční stav, problém s cévami a srážlivostí krve, onemocnění jater či ledvin, porucha příjmu potravy, dna, cukrovka, psychické poruchy, těhotenství, kojení, alergie na sóju a laktózu. Další viz kapitola Kontraindikace.

Mám zdravotní problém. Co s tím?

Pokud trpíte některým z uvedených zdravotních problémů, či jinými podobně závažnými problémy, je nezbytné se s námi spojit a my individuálně doporučíme konzultaci s lékařem či navrhneme jiný postup.

Nebudu mít hlad?

V prvních několika dnech, než se nastartuje ketóza, můžete mít v ojedinělých případech hlad, vždy ale můžete pocity hladu zahnat zeleninou. Nejenom, že už nepocítíte hlad, ale budete mít navíc spoustu energie a lepší náladu.

Kterou zeleninu mohu jíst?

Během diety můžete jíst vybranou zeleninu až do 800 g denně. Mezi povolené druhy zeleniny patří brokolice, celer, čekanka, fazolové lusky, houby, chřest, květák, lilek, cuketa, pórek, salát, sója, špenát, rukola, ředkvičky, kapusta, dýně a další viz kapitola Povolená zelenina.

Jak je to s ovocem a ostatními druhy zeleniny?

Vzhledem k množství sacharidů a cukrů, které obsahuje ovoce, je v první fázi dietního plánu zakázané. Je vhodné se vyvarovat i některé zelenině jako například kukuřici, mrkvi a červené paprice. Vše budete mít detailně popsáno ve vašem individuálním vygenerovaném plánu.

Mohu pít v průběhu diety alkohol?

Alkohol není během diety vhodné konzumovat, jelikož celý proces hubnutí zastaví. Nejméně problematické je bílé suché víno v minimálním množství, ale mějte na paměti, že po konzumaci alkoholu se dieta rozběhne znovu až za dva dny.

Musím u diety cvičit?

Pokud nejste zvyklí pravidelně cvičit, či mít zvýšenou fyzickou aktivitu, cvičit nemusíte. V takovém případě by bylo cvičení spíše kontraproduktivní. Doporučujeme, pokud to bude možné, zařadit do své každodenní rutiny rychlou chůzi a trochu pohybu např. ve formě protažení.

Musím dodržovat určitý pitný režim?

Během celého dne je potřeba pravidelně pít. Nejlepší je kombinovat vody s vysokým obsahem minerálních látek a čistou vodu. V první fázi diety je nutné vypít 2-3 litry tekutin denně. Množství vody, které byste měli denně vypít, se odvíjí od vaší váhy. Vše budete mít popsáno ve vašem dietním plánu na míru.

Jak dlouho bude dieta trvat?

Délka trvání diety záleží na vašich požadavcích, rychlosti vašeho metabolismu a hlavně na důslednosti dodržení pokynů a nastaveného dietního plánu. Průměrný úbytek váhy při naší dietě se pohybuje mezi 6-12 kg tuku za měsíc.

Co dělat, když jsem dosáhl své cílové váhy?

Po dosažení cílové váhy přejdete plynule do druhé fáze diety, kde budete postupně v rozestupech 10 dní nahrazovat proteinové jídlo iSlim běžnou stravou.

Co jojo efekt?

Jojo efekt je jev, který nastává často po ukončení diety a návratu do běžného režimu před dietou. Tělo se velmi rychle vrátí ke starým návykům a s nimi se vrátí také shozené kilogramy. S námi se ho ale bát nemusíte. Díky udržení svalové hmoty a velmi rychlému úbytku tuků se výrazně zrychlí váš metabolismus, což tělu zabrání vrátit se zpět do starých kolejí.
Po ukončení diety se může stát, že naberete zpět 1-2 kg hmotnosti, není to však tuk, ale voda. Jakmile totiž do stravy opět přidáte sacharidy, v těle se doplní glykogen, který váže vodu. Proto je dobré si svou cílovou váhu posunout o 1-2 kg níže, než byste opravdu chtěli. V každém případě je pro zamezení jojo efektu třeba dodržovat pravidelnost, řídit se pokyny kapitole „Co mám dělat po dietě“, dbát na přísun bílkovin během dne, omezit rychlé cukry a sacharidy konzumovat spíše v první části dne.

Váha mi stojí, co s tím?

U našeho konceptu proteinové diety neřešíme primárně váhu, jelikož se může stát, že se vám zvětšila svalová hmota v těle, o kterou jste mohli přijít v prvním týdnu diety, než se nastartovala ketóza. To, že vaše váha stagnuje, neznamená, že nespalujete tuk. Pokud se pravidelně vážíte, vždy si přeměřte i obvody těla, i to jsou směrodatné informace.

Jak si mám vybrat produkty?

Téměř všechny naše produkty jsou vzájemně zaměnitelné. Mimo těch, které jsou určeny pro druhou fázi diety. Vše je vždy pečlivě popsáno v detailu produktu.

Kolik si toho mám nakoupit?

Protože v našem dietním programu nenastavujeme plán na dny, týdny či měsíce, ale podle vašich aktuálních výsledků, nakupujete si jednotlivé produkty sami. Doporučujeme vybrat si z našich akčních balíčků.
Pokud máte např. nízkou váhovou redukci a začínáte na čtyřech porcích. Měl by vám stačit balíček se 100 ks produktů.

Není dieta drahá?

Snažíme se, aby byla iSlim dieta dostupná pro každého, díky našim akčním balíčkům je výsledná cena nižší, než kdybyste si jídlo nakupovali a vařili doma.

Jak dlouho musím dietu držet?

Pokud chcete dosáhnout kýžených výsledků, je třeba se řídit vaším individuálním plánem. Úbytek váhy, který jde primárně z tukových zásob, je 6-12 kg měsíčně. Pokud tedy hubnete z 55 kg na 50 kg, bude vaše první fáze trvat asi 3 týdny, ve které budete jíst denně tři jídla iSlim a jedno vaše jídlo. Po dosažení cílové váhy přecházíte do stabilizační fáze, ve které budete konzumovat po dobu 10 dní denně dvě jídla iSlim a dvě vlastní. Posledních 10 dní budete naše proteinové jídlo iSlim pouze snídat. Celkově by se dalo odhadnout, že budete potřebovat 100 proteinových jídel.