Vše o dietě | islim.cz

Vše o dietě iSlim


Jak funguje proteinová dieta iSlim?

ISlim je proteinová dieta, která je založená na nízkém příjmu sacharidů (cukrů) a tuků a zároveň zvýšeném příjmu rychle se vstřebávajících bílkovin (proteinů). Při správném nastavení dietního plánu nastane v těle po 2-3 dnech metabolický stav, který se nazývá ketóza. Zjednodušeně řečeno bude v tomto stavu tělo využívat energii z tukových zásob (zejména z oblasti břicha). Díky našim produktům a dodržování pokynů pro užívání diety iSlim nepřijdete o svaly, dojde pouze k úbytku nadbytečného tuku, a to i o více než 10 kg za měsíc. Díky udržení svalů a ztrátě tuku se váš metabolismus zrychlí a nebude tedy hrozit obávaný jojo efekt, jak tomu bývá u mnoha jiných diet.Co budete jíst?

- chutné produkty iSlim
- maso
- ryby
- sýry (podle individuálního plánu)
- dostatek zeleniny
- dostatek tekutin.

Počet jídel denně závisí na vašich individuálních
potřebách, podle kterých vám vytvoříme plán na míru.
Proč hubnout s iSlim?

Nízkokalorická vysokoproteinová dieta iSlim je nejen velmi efektivní pro rychlou ztrátu přebytečných tuků, a to zejména v oblasti břicha, ale má také velmi pozitivní vliv na vaše zdraví. Při nadváze či BMI vyšším než 30 vám hrozí zdravotní rizika, jako jsou cukrovka druhého typu, srdeční onemocnění, mrtvice, bolesti kloubů a svalů, v některých případech i závažnější onemocnění.
Proteinová jídla iSlim připravíte do tří minut a bude vám k tomu u většiny produktů stačit pouze šejkr a voda. Už tedy žádné výmluvy, že nemáte čas si připravit jídlo nebo si zajít na čerstvý oběd do restaurace. Proteinové produkty na celý den se vejdou i do obalu na notebook nebo kabelky.


Ketóza

Ketóza je poslední době často používaný termín v souvislosti s redukcí hmotnosti, zejména tuků. Jedná se o vědecky podloženou metodu, kterou testoval a aplikoval Harvardský profesor George L. Blackburn v 70. letech minulého století.
Při vyváženém stravování tvoří velkou část jídelníčku sacharidy, ze kterých tělo později získává energii. Jejich štěpením se vytváří mj. glukóza, která se ukládá do svalů a jater ve formě glykogenu. Při nízkosacharidové dietě se hladina glukózy významně sníží a vaše tělo tak začne místo ní brát energii z uloženého tuku. Proto jsou úbytky tukových zásob rychlé a dlouhodobě udržitelné.
V praxi tělo může získávat energii třemi možnými způsoby. Z potravin, které obsahují sacharidy, z uloženého glykogenu nebo z uložených tukových zásob. Na prvním místě jsou vždy potravou přijímané sacharidy. Pokud tedy vyřadíte všechny pokrmy, které sacharidy obsahují, a nahradíte je produkty iSlim, bude si vaše tělo muset potřebnou energii získávat z glykogenu (typ cukru, který je uložen v játrech a svalech). Po jeho vyčerpání, které trvá asi 3 dny, začne tělo využívat energii z uložených tukových zásob, což je naším i vaším cílem. Aniž byste museli cvičit, budete spalovat tuk a efektivně jej přeměňovat na energii. Díky dostatečnému přísunu rychle vstřebatelných bílkovin prostřednictvím produktů iSlim nebudete navíc přicházet o svalovou hmotu.


Pitný režim

Ve chvíli, kdy vaše tělo začne místo sacharidů využívat jako zdroj energie tukové zásoby, nastává proces zvaný ketóza. Při něm vznikají v játrech oxidací tuků tzv. ketolátky neboli ketony, které jsou tvořeny atomy uhlíku, vodíku a kyslíku. Právě ty se stávají novým zdrojem energie pro svaly a mozek. Tyto ketony se následně vylučují močí, proto je nezbytné dodržovat pitný režim, a to 2-3 litry tekutin denně nad rámec instantních produktů iSlim smíchaných s vodou. Konkrétní potřeba tekutin se odvíjí od vaší aktuální váhy, proto máte v každém kroku dietního plánu napsaný minimální objem vody, který je nutné vypít.


Jak zjistím, že jsem v ketóze?

Ketony se vylučují močí, můžete si tedy v lékárně zakoupit identifikační proužky, díky kterým zjistíte, zda máte dostatek ketonů v moči a zda ketóza probíhá tak, jak má. Během ketózy nemáte pocit hladu, máte více energie, v mnoha případech lze dokonce zažívat pocity euforie. Rovněž můžete zaznamenat změnu aroma vašeho dechu.


Co mám udělat, abych se dostal do ketózy?

Aby tento stav nastal, je nutné dodržet několik podmínek:

- omezit příjem sacharidů
- zvýšit příjem bílkovin
- vyvarovat se výrazné fyzické námaze

Pro nastartování ketózy by měl příjem bílkovin činit asi 1-1,5 g na kilogram tělesné hmotnosti. Denní příjem sacharidů by zároveň neměl překročit 50 g. Je ovšem nutné pamatovat na to, že se tyto hodnoty mohou u každého člověka lišit.


Zadejte si údaje do plánovače a řiďte se uvedenými pokyny. Dodržujte pitný režim, alespoň 2-3 litry vody. Díky ketóze totiž budete močí vylučovat ketony. Voda vám také dodá pocit hydratace a je přínosem pro vaši pokožku, vlasy a nehty.


Ketóza není ketoacidóza

Tyto dva termíny bývají často mylně zaměňovány a interpretovány. Ketóza je přirozený metabolický stav, který není nebezpečný. Naopak při ketoacidóze je krev zaplavena vysokou hladinou glukózy (krevního cukru) a ketonů. Nejčastěji bývá spojována s diabetem typu I a v méně častých případech i s diabetem typu II. Je to nebezpečný metabolický stav, který může být rovněž způsobem nadměrnou konzumací alkoholu.


Co všechno mi hrozí, když budu hubnutí stále oddalovat?

Lidský organismus je evolučně zvyklý spíše na střídání chronického hladovění s vyváženým příjmem potravy a výdejem energie. Bohužel člověk není nastaven na nadměrný a nevyužitý příjem potravy. Přibírání na váze může vést až k metabolickému syndromu.

To je soubor poruch a onemocnění s velmi častým výskytem ve vyspělých zemích. Je definován 5 faktory, z nichž stačí pouze 3 k diagnostice nemoci:

1. vysoký krevní tlak – nad 130 mmHg systolický a nad 85 mmHg diastolický;
2. zvýšená hladina lačné (ranní) glukózy v krvi – nad 6,1 mmol/l;
3. zvýšená hladina TG tuků na lačno – nad 1,69 mmol/l;
4. snížená hladina HDL „hodného“ cholesterolu – pod 1,29 mmol/l;
5. obvod pasu přes 94 cm u mužů a 80 cm u žen.Metabolický syndrom vede k dalším souvisejícím onemocněním, jako je Diabetes Mellitus druhého typu (cukrovka) nebo ateroskleróza, která může vést až k infarktu myokardu nebo mozkové mrtvici. Vlivem obezity se též samovolně zvyšuje krevní tlak a hladina cukru v krvi. Následkem toho je neodkladná, a mnohdy doživotní, léčba zvýšeného krevního tlaku. Stejně tak může být narušena tvorba inzulinu. Kvůli tomu je nutné několikrát denně podávat inzulin ve formě injekcí.